Alçı – Boya

Alçı – Boya

Yeni bir mevsim, yeni bir yaşam alanı, yeni bir sevinç veya hayttaki yepyeni bir haber gibi pek çok şey yaşadığımız mekanın duvar rengini değiştirmek için birer sebep olabilir. Peki bu değişimi gerçekleştirirken nelere dikkat etmeli? Genelde geniş yüzeylerde(duvarlarda), rulo ile çalışmak daha hızlı ve kolaydır. Duvarların kesişimlerinde kapı, pencere vb. Ahşapların boyanmasında fırçaya her zaman ihtiyaç vardır. Bir genelleme yapmak gerekirse; su bazlı boyalar için sentetik fırçalar, pürüzlü ve dekoratif yüzeyler oluşturmak için uzun tüylü rulolar, düz yüzeyler içinse çok kısa tüylü rulolar kullanılır. Boya badana işlerinin gerçekten ustalık gerektiren, özen isteyen bir iş olduğu bilinci ile yaşam mekanlarınıza renk katıyoruz.

Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak yüzey iyice temizlenmeli, gerekli tamiratlar yapılmalı ve tozdan arındırılmalı. Boya kullanılmadan önce karıştırılmalı ve gerekli oranda inceltilmeli.

Rutubet alan duvarlar iyice kazınarak yüzey temizlenmeli sıva takviyesi yapılmalı ve rutubet önleyici, su tutucu malzemeler yüzeye uygulanarak normal boya işlemlerine geçilmelidir.

Öncelikle boyalar çıplak gözle incelenmeli. Daha sonra boyanacak yer tespit edilmeli; iç mekan mı, dış mekan mı ya da ikisi birlikte mi? Boya çeşidini seçmek ise bir sonraki adım. Bundan sonra boyanacak yüzeyin büyüklüğü ve buna göre alınacak boya miktarı tespit edilir.

Özsaba İnşaat Yapı Dekorasyon 25 yıllık tecrübesi ve güvenilir kadrosu ile boya, badana işlerinizde ekonomik ve usta çözümler sunmaktadır.

BOYA USTALIK İSTER, ÖZSABA İNŞAAT YAPI DEKORASYON SAN. TİC. LTD. ŞTİ.